Nominace za HC PZ Kladno

https://samk.cz/aktuality/anketa-sportak-samk-2019

SYMPAŤÁK SAMK - naše nominace Stanislav Rubáček

Od pondělí 25. listopadu začíná hlasování v anketě SAMK "SYMPAŤÁK SAMK".  Pézetka nominovala kapitána extraligového dorostu Stanislav Rubáčka.

"Maminko, nebreč, já se to naučím!!"

První krůčky na ledě
 Jednou na jaře se šel malý Standa podívat na suchou přípravu nejmenších hokejistů v Hronově, kde již trénoval jeho kamarád Vojta Kubeček. Zůstalo pouze u “podívání”. Poslední školkové prázdniny prožil Standa ještě nepoznamenán ledním hokejem. Po prázdninách se malý Standa  stal prvňáčkem. V zimě přišel za tatínkem s přáním, že by chtěl vlastně zkusit hrát ten lední hokej. Tatínek ho vzal na zamrzlý rybník. Se židlí na zamrzlém rybníku si vyzkoušel pár krůčků na ledě. Další krůčky na ledě byly již naostro na tréninku na zimním stadionu v Hronově.
První trénink na zimním stadionu nevypadal ideálně…Standa byl postaven na led, po každém kroku následoval vždy pád. Standa nebrečel, brečela maminka. Když se asi popadesáté postavil, podíval se na maminku a řekl: “Maminko, nebreč, já se to naučím!”

Zarputilost mu zůstala. Vždycky si vážil trenéra, který vyžadoval tvrdý přístup, trenéra, který nechtěl mít v týmu žádné bábovky. Standa byl vždy malý vzrůstem,  schytával rány, ale vždy se  zvednul  a šel znovu trénovat.  Už od nejmenších kategorií hrál  na postu obránce. Pro tým by dýchal, proto byl poslední  4 roky  kapitánem HC Hronov. 

Příchod do Kladna
U týmu dorostu v Hronově se změnil trenér. Na posledním vhazováním v zápase v Hronově se Standa nepohodl se spoluhráčem. Nedorozumění se spoluhráčem ho zasáhlo tak, že byl rozhodnutý s hokejem skončit. Tatínkovi to ke Standovi vůbec nešlo. Syn hokejem žil, hokej byl pro něj život.

Náhle v srpnu přišla otci, který byl v zaměstnání, zpráva od Standy na messengeru. Ve zprávě byl leták o Tryoutu v Kladně. Doma se ho Standa zeptal, co na to říká. Chtěl by v hokeji přece jen ještě něco dokázat, poprat se o šanci hrát extraligový dorostenecký hokej.

Otec byl ze začátku ke Standovu nápadu odjet do Kladna skeptický. Na synovu výchovu je sám, nechtělo se mu syna pouštět tak daleko z domova. Nicméně odjel do lesa  přemýšlet…čím více o Tryoutu přemýšlel, tím více začal se synovým nápadem souhlasit. Uvědomil si, že by byl sobecký, kdyby synovi neumožnil do Kladna na Tryout odjet.

Nicméně Standa nečekal na tatínkovo rozhodnutí. Sám zavolal do Kladna trenérovi Křepelkovi. Jako správný kapitán, který je zvyklý jednat, si veškerou komunikaci s Kladnem  vyřídil sám.

Srpnový víkendový termín Tryoutu korespondoval s pravidelnou pánskou dovolenou “táta a já 14 dní na rybách” nebo táta a já “kamarád s kamarádem” si povídají za trnkovým keřem. 

Tak tedy změna plánu!
Místo chytání ryb se pojede v sobotu 3.srpna ráno do Kladna a v neděli 4.srpna večer po Tryoutu přejezd na ryby.

Další změna plánu!
Místo nedělního přejezdu na ryby následovalo stěhování do Kladna.

Od té doby v Kladně Standa zůstal.
Současný trenér PZ Pavel Křepelka nikomu nic nesleví, tvrdě se trénuje a to Standovi vyhovuje. V Kladně je moc spokojený.

Hodnocení trenéra:
M.Procházka.: Standa je  velmi pracovitý a poctivý hráč s výborným přístupem k tréninku. Má vše velmi dobře v hlavě  srovnáne a jde si za svým cílem. Je  vůdčím  typem  a proto byl zvolen kapitánem našeho  týmu.