5.8.2019

V tomto týdnu je vidět na kladenském ledě i něžné pohlaví PZ, krasobruslařky, které již od července pilně trénují. Probíhá kladenské krasobruslařské soustředění, kterého se účastní i nejmenší krasobruslařky z předškolní přípravky. Dvoufázové tréninky jsou doplněny off-ice přípravou zaměřenou na balet, gymnastiku a atletiku. Závodní skupina trenérek Natalie Eichenmannové a Niny Chernienko se tento týden zaměřuje na nácvik volných jízd a krátkých programů. Od 17. srpna je čeká 1. kemp KKM Akademie v Mělníku, která vznikla společným úsilím předsedů krasobruslařských oddílů  Kladna, Kralup nad Vltavou a Mělníka.

Od září se mohou děti ve věku 3-5 let hlásit do krasobruslařské školičky bruslení.

Náš oddíl krasobruslení se stal členem KKM Akademie. Jedná se o společný projekt oddílů krasobruslení HC PZ Kraso Kladno, TJ Kraso Kralupy nad Vltavou a Spolku bruslařů mělnických. Projekt je zaměřený na rozvoj a podporu talentované mládeže těchto 3 oddílů Středočeského kraje. 11 závodníků z našeho oddílu se účastní 1. společného soustředění projektu KKM Akademie v Mělníku. Bližší informace k projektu naleznete na  http://www.hcpzkladno.cz/kkmakademie/

Oddíl krasobruslení HC PZ Kraso Kladno v květnu 2019 registruje přes 30 nových dětí!

O nově příchozí děti se stará bývalá bulharská reprezentantka v krasobruslení Milena Marinovich Humlová, která děti učí první krůčky na ledě.
Pokročilejší děti pak trénuje trenérka Renata Ondrášková, která v oddíle působí od začátku jeho existence.
Závodní skupinu trénují trenérky Nina Chernienko a Natalie Eichenmannová. Nejen jejich svěřenkyně dělají radost celému oddílu v čele s předsedkyní Ladislavou Eichenmannovou. Právě ta navázala spolupráci s diplomovanou trenérkou krasobruslení PaedDr. Marií Sedláčkovou, která vyučuje na Fakultě tělesné výchovy a sportu specializaci krasobruslení a bruslení a je dlouholetou trenérkou krasobruslení v oddíle USK Praha, kde mezi její svěřenkyně patřila i naše trenérka Natalie Eichenmannová.

V letošní sezóně Karolína Humlová splnila výkonnostní testy pro svou kategorii, a v následující sezóně vyjede na závody Českého poháru v kategorii Žactvo, kde bude bojovat o nominaci na Mistrovství republiky.

V srpnu vyjede oddíl na soustředění pořádané v rámci klubů Kladno, Kralupy nad Vltavou a Mělník na soustředění s předsedkyní trenérsko-metodické komise paní Mgr. Monikou Škorničkovou.

Úspěchy v sezóně 2018/2019:

Roudnice na Labem:
3.místo - Ellen Kostečková, kategorie Nováčci mladší A
2.místo - Karolína Humlová, kategorie Žačky A

Louny
1.místo - Natálie Šeba, kategorie Žačky nejmladší A

Poděbrady

Kralupy nad Vltavou

Litvínov

Nikolajka - Praha Smíchov

Ostrov
2.místo - Kateřina Horáková, kategorie Nováčci starší C
2.místo - Ellen Kostečková, kategorie Nováčci mladší A
3.místo - Natálie Šeba, kategorie Žačky nejmladší A

Oddíl nabírá nové členy ve věku 3-7 let. Již nyní se můžete hlásit na emailu pzkraso@volny.cz. Najdete nás také na facebooku a instagramu.

Mikulášská nadílka nebude chybět ani u nás!!

V neděli 9.12. úvodní půlhodina tréninku bude zaměřena na předvedení závodních volných jízd. Následně na ledovou plochu mezi všechny krasobruslaře(i ty ze školičky) přibruslí pohádkové postavičky Mikuláše, Čerta a Anděla. Zcela určitě si nezapomenou nadílku.