Sezóna 2021/2022

Od  14. října dochází k organizačním úpravám tréninků. Z důvodu zkvalitnění tréninků na ledě,  budou pouze 2 závodní skupiny:

 • 1. skupina pod vedením trenérky Bc. Natalie Eichenmannové 
 • 2. skupina pod vedením trenérky Niny Chernienko
 • Školička a přípravka - Mgr. Milena Marinovič Humlová, Renata Ondrášková, Kristýna Blažková

Týdenní tréninkový plán:

 • pondělí - led Slaný 13.30 - 14.30 hod.
 • úterý - tělocvična ZŠ Kladno - Švermov (Velvarská) 17.00 - 18.00 hod.
 • středa - led Slaný 6.00 - 7.00 hod.
 • čtvrtek - led Kladno 14.45 - 15.45 hod.
 • pátek - individuály led na zimním stadionu Padok
 • sobota - led Kladno 6.00-7.00, 7.15 - 8.15 hod.
 • neděle - led Hvězda 6.30 - 8.00 hod.


Druhé srpnové soustředění krasobruslařek  proběhlo tentorkát v Rakovníku v termínu 21. - 26.8. 2021. Krasobruslařky s trenérkami Natalii Eichenmannovou, Ninou Chernienko a Lindou Hamouzovou byly po doporučení trenérů hokeje také ubytované v hotelovém komplexu Cafex.

Oproti malým hokejistům měly opravdu šibeniční časy na přesuny mezi hotelovým komplexem Cafex a zimním stadionem. Starší dívky využívaly k přesunům koloběžky nebo v rámci tréninku běhaly (mezičas 8 minut). 

Soustředění se zúčastnily i holčičky předškolního věku, které trenérky v případě špatného počasí převážely. Celkově se soustředění zúčastnilo 30 krasobruslařek.

Hotelový komplex Cafex poskytnul našim svěřenkyním bohaté vyžití. Za rok se určitě do Rakovníka na soustředění vrátíme.

http://www.hcpzkladno.cz/aktuality/136/


Od 8. srpna do 13. srpna proběhlo soustředění v Mělníku.

Soustředění bylo rozděleno do dvou skupin:

 • 1. skupina - závodnice SCM krasobruslení Kladno (Kladno, Mělník, Kralupy)
 • 2. skupina - závodnice našeho oddílu

Závodnice byly ubytovány v nedalekém autokempu. Do Mělníka společně jezdíme několik let. Počasí vyšlo i tentokrát.

http://www.hcpzkladno.cz/aktuality/134/


19.5.2021

Pro letošní rok se podařilo k nám do Kladna v rámci projektu „Podpora sportovních center mládeže ve Středočeském kraji“ získat Sportovní centrum mládeže KRASOBRUSLENÍ KLADNO.
 
Naším  úsílím a cílem bylo zajistit  dlouhodobý program koordinované přípravy talentované mládeže oddílů krasobruslení - HC PZ Kraso Kladno (centrální klub), TJ Kraso Kralupy nad Vltavou a Spolek bruslařů mělnických.
 
Věkové kategorie SCM jsou 6 až 19 let s možností rozšíření až do 23 let.
Sportovní všeobecná příprava talentovaných dětí věkové kategorie do 6 let probíhá na úrovni jednotlivých klubů v koordinaci s trenéry SCM a vedoucím SCM.

Tréninky SCM budou v měsících květnu a červnu vždy v pondělí na zimním stadionu v Kralupech nad Vltavou.

Pokud bude namrazování ledové plochy na  ZS v Kralupech nad Vltavou probíhat dle plánu, měly bychom se vidět již nadcházející pondělí 24.5.2021. Předpokládaný čas tréninku je 18.15 - 19.15 hod., případná změna bude operativně nahlášena formou textové zprávy.

Vedoucím SCM je Natalie Eichenmannová, tel.: 604 464 969, SCM@hcpzkladno.cz


Aktuální seznam závodníků k 19.5.2021 (kategorie a předpokládaná soutěž):

 
Kladno
Karolína Humlová - juniorky - ČP
Natálie Šeba - žactvo - ČKS
Karla Ježková - žactvo mladší - ČP
Ellen Kostečková - žactvo nejmladší - ČP
Sofie Šímová - žactvo nejmladší - ČP
Alexandra Kodedová - žactvo nejmladší - ČKS
Karolína Kosinová - nováčci mladší - ČP
 
Kralupy n. Vltavou
Michaela Kovářová - žactvo - ČP
Dora Liemannová - žactvo mladší - ČKS
 
Mělník
Kateřina Goldšmídová - žactvo nejmladší - ČKS
Klára Petrová - žactvo nejmladší - ČP
 
Už se moc těšíme na spolupráci!
 

 

15.4.2021

Již loňské jaro si krasobruslařky vyzkoušely online tréninky včetně baletní průpravy. Na podzim na systém online tréninků navázaly. Během léta absolvovaly několik kempů po celé ČR. Velkou oblibu měl červnový krasobruslařský kemp v Kravařích, který si krasobruslařky zopakovaly ještě v červenci. Pokud to vývoj pandemie dovolí, mají dívky již účast na těchto kempech potvrzenou. Konfrontace a příprava s jinými krasobruslaři v ČR je  nezbytná k zajištění výkonnosti. Oddíl klade důraz na plnění Testů výkonnosti Českého svazu krasobruslení pro jednotlivé kategorie a tím splnění podmínky pro start v nejvyšší republikové krasobruslařské soutěži.

 

Krasobruslení je náročný sport, k zajištění stoupající výkonnosti krasobruslařek je nutný dostatečný počet hodin ledové plochy v týdnu. Krasobruslařky kromě ledové plochy v Kladně dojíždějí za ledem do Slaného, Mělníka, Kralup nad Vltavou a Prahy. Bez dobrého prospěchu ve škole by nebyly uvolňovány z vyučování a prakticky by pro ně skončila možnost provozovat krasobruslení na výkonnostní úrovni.

 

V rámci projektu Podpora sportovních center mládeže ve Středočeském kraji vzniklo v letošním roce Sportovní centrum mládeže KRASOBRUSLENÍ KLADNO.

 

Cílem a náplní projektu je zajištění systému přípravy talentované mládeže oddílů krasobruslení HC PZ Kraso Kladno (centrální klub), TJ Kraso Kralupy nad Vltavou a Spolku bruslařů mělnických. Sportovní centrum tak navazuje na projekt KKM Akademie, který existuje 3 roky, kdy došlo ke vzájemné spolupráci těchto 3 krasobruslařských oddílů.

 


 

Krasobruslařská exhibice Pán ledu s Jevgenijem Pljuščenkem byla již potřetí přeložena z původního termínu 4.4.2020 na 19.9.2021 od 19.00 hod., exhibiční vystoupení kladenského krasobruslařského oddílu zůstává i nadále součástí programu.

 

 


28.3.2021

Sportovní centrum mládeže KRASOBRUSLENÍ KLADNO

(HC PZ Kraso Kladno, TJ Kraso Kralupy nad Vltavou, Spolek bruslařů mělnických)


zřízeno v rámci projektu "Podpora sportovních center mládeže ve Středočeském kraji"


Cíle a náplň SCM

 • dlouhodobý program systému přípravy talentované mládeže oddílů krasobruslení:
 1. HC PZ Kraso Kladno - centrální klub
 2. TJ Kraso Kralupy nad Vltavou
 3. Spolek bruslařů mělnických

Věkové kategorie SCM

 • věková kategorie 6 až 19 let s možností rozšíření až do 23 let
 • sportovní všeobecná příprava talentovaných dětí věkové kategorie do 6 let na úrovni jednotlivých klubů SCM Krasobruslení Kladno v koordinaci trenérů SCM

Struktura SCM

 • vedoucí SCM - Natalie Eichenmannová
 • hlavní trenér - Nina Chenienko, dipl. trenér
 • hlavní trenér - Milena Marinovič Humlová, trenér licence A
 • trenér - Simona Majrychová
 • trenér - Pavla Skřivánková

 


 

Roztříštěnost sportovních aktivit krasobruslařů Středočeského kraje nutila jednotlivé krasobruslaře hledat útočiště v krasobruslařských oddílech v Praze. Aby snaha oddílů Středočeského kraje nebyla promarňována a výsledky nebyly vykazovány jinými oddíly, které těžily z nekoncepčnosti a nejednotnosti ve Středočeském kraji, došlo ke vzájemné spolupráci 3 krasobruslařských oddílů Středočeského kraje HC PZ Kraso Kladno, TJ Kralupy nad Vltavou, Spolek bruslařů mělnických s názvem KKM Akademie.

 

   

 

 

 


 

6.10.2020

 

Před startem  sezóny 2020/2021 krasobruslařských soutěží a Testů výkonnosti STK ČKS vydala doporučení proti šíření Covid-19:

 

 http://www.hcpzkladno.cz/dokumenty/1601972886-opatreni-a-doporuceni-proti-sireni-covid-19-stk-cks.pdf

 1. Pravidla se týkají všech kromě diváků, jejich postavení upravují státní orgány. http://www.hcpzkladno.cz/dokumenty/1601972499-pravidla-pro-konani-soutezi---covid-19.pdf
 2. Vysílající (mateřské) kluby ČKS odpovídají za to, že se krasobruslařských závodů nezúčastní nikdo: COVID-19 pozitivní až do vyléčení, v období karantény, bez podepsaného prohlášení podle vydaného formuláře. http://www.hcpzkladno.cz/dokumenty/1601972612-prohlaseni-covid-19.pdf
 3. Za podepsané a řádně vyplněné Prohlášení o bezinfekčnosti COVID-19 odpovídají vysílající kluby (mateřské kluby).
 4. Prohlášení o bezinfekčnosti COVID-19 se doporučuje podepsat před prvním závodem, a poté vždy po skončení léčení nemoci COVID-19 nebo po skončení karantény, podepsaná prohlášení se doporučuje klubům uchovat do 30.6.2021.
 5. Krasobruslařské závody se odkládají vždy v případě, že to nařídí krajská hygienická stanice, a pokud objektivně z důvodu nemoci COVID-19, nelze závody pořádat, řídící orgán(předsednictvo ČKS), na návrh STK ČKS, může závod také zrušit nebo odložit, např. na doporučení krajské hygienické stanice.


Testy výkonnosti v Mostě

 

V neděli po ranním tréninku odjely do Mostu 3 naše krasobruslařky plnit Testy výkonnosti pro nadcházející sezónu. Splnění Testů výkonnosti je nezbytným předpokladem pro účast v Českém poháru -  nejvyšší stupeň krasobruslařských závodů v České republice. Natálie Šeba pojede letošní sezónu Český pohár v kategorii žačky mladší a Karla Ježková(2.rokem) s Ellen Kostečkovou (1.rokem)  Český pohár v kategorii žačky nejmladší. Všechny tři dívky tak udělaly  radost své trenérce Natalii Eichenmannové.

Krasobruslařky již na ledě 

 

Díky rozvolnění vládních opatření se do přípravy na ledě mohou zapojit naše krasobruslařky. V měsíci květnu využívají ledovou plochu na ZS Hase v Praze Vršovicích. Od 1.června 4x v týdnu budou využívat ledovou plochu v Mělníku. Do Mělníka se vrátí 22.srpna, kde proběhne soustředění v rámci KKM Akademie s oddílem z Kralup nad Vltavou.

     

Krasobruslařky v karanténě nezahálejí

Naše krasobruslařka Karolína Humlová a její off-ice pro inspiraci. Její trenérkou je Nina Chernienko. Lásku ke krasobruslení podědila po mamice Mileně Marinovič Humlové, která byla reprezentantkou Bulharska.

 

Natálie Šeba veze z VC Mostu zlato!!

V sobotu 15. února  jsme závodily v Mostě! V kategorii žačky mladší zvítězila Natálka Šeba! a nechala za sebou 27 závodnic!    

Hry IX. zimní olympiády dětí a mládeže 2020

V roce 2020 Karlovarský kraj poprvé přivítá Olympiádu dětí a mládeže. O pořadatelství 9. ročníku zimní verze se podělí města Karlovy Vary, Boží Dar, Cheb, Mariánské Lázně, Ostrov a Sokolov, sportovci budou ubytování také v Jáchymově. Vedle tradičních zimních sportů, jako je lední hokej, alpské lyžování či biatlon se kraje utkají také v karate, šachu nebo umělecké soutěži v hraní na klávesové nástroje. Slavnostní zahájení bude hostit karlovarská KV Arena. Organizátoři očekávají příjezd 1980 sportovců a trenérů. https://odm.olympic.cz/2020

Nominace Středočeského kraje - krasobruslení

Mladší žáci (za kraj 1):  - Čeněk Potužník (Akademie Tomáše Vernera), náhradník Matěj Klesal (USK Praha)

Mladší žačky (za kraj 2): Anna Strnadová (TJ AŠ Mladá Boleslav), Laura Steinová (USK Praha), náhradnice Hana Koňaříková (BK Příbram)
 
Žáci - není závodník v kategorii

Žačky (za kraj 2): Kateřina Mrázková(KK Nymburk), Tereza Vesecká (TJ AŠ Mladá Boleslav), náhradnice Karolína Humlová (HC PZ Kraso Kladno)

Trenéři výpravy: Dagmar Pletková(TJ AŠ Mladá Boleslav), Natalie Eichenmannová (HC PZ Kraso Kladno)

 

Zlatá neděle ve znamení smíchu a předvánoční pohody

I přes opakované  ničení  plakátů (na kterých se usmívaly"pouze"  malé děti v maskách a oznamovaly událost určenou výhradně dětem) vylepených na ČEZ stadionu Kladno  jedním nejmenovaným mladým zaměstnancem Rytířů Kladno  si  o  4. advetní neděli našlo čas spoustu masek, které doprovodili rodiče. Ledová plocha po  úvodním vystoupení krasobruslařek oddílu na vánoční písničku v podání zpěvačky Kláry Kolomazníkové "Vánoční svět" patřila právě maskám v bruslích.  Nechyběly ani Tři oříšky pro Popelku z doby působení zpěvačky  u skupiny Holki. Děti si na ledě zatančily, zazpívaly, zasoutěžily a na závěr přivítaly Ježíška koledou Narodil se Kristus Pán a všichni si popřáli: "POKOJ LIDEM DOBRÁ VŮLE".

https://www.facebook.com/pg/PZKLADNO/photos/?tab=album&album_id=924536184606960&__tn__=-UCH-R

https://www.facebook.com/pg/PZKLADNO/photos/?tab=album&album_id=924175041309741&__tn__=-UCH-R

 

1. adventní víkend přinesl uspokojení

O uplynulém víkendu jsme závodili po celé republice. Největší zastoupení měl náš oddíl v Chomutově.  Jako první se představila naše nejmladší závodnice Klára Svobodobá, která z kategorie Přípravka II přiváží 4. místo. Předvedla se také v kategorii Cvrček 1, což pro ni byla premiéra. Umístila se na 9. místě. V kategorii Cvrček 2 nám obrovskou radost udělala Sofie Šímová, která obsadila 3. místo z 24 závodnic. Ve stejné kategorii po skvělé volné jízdě se Nela Pešková umístila na 9. místě. V kategorii Benjamin 1 měly premiéru hned 3 naše závodnice. Polina Topolová se umístila na krásném 14. místě, Anna silná na místě 17. a Kateřina Vondříčková na 21. místě. Celý den v Chomutově uzavřela Ellen Kostečková, která z kategorie Nováčci starší veze stříbro.

Závodilo se také na Velké ceně USK Praha v Českém poháru. Velkou pochvalu si zaslouží Karolína Humlová, která po krátkém programu obsadila 17. příčku. Celkově se umístila na krásném 21. místě ze 41 závodnic.

Nejdelší cestu v sobotu urazila Natálie Šeba, která startovala až v Orlové. Po nepočítané choreografické sequenci obsadila krásné 8. místo z 25 závodnic.

  

  

 

Ellen Kostečková závodí v Českém poháru

Dnes závodila Ellenka Kostečková na Malé ceně Pardubic v Českém poháru. V kategorii Nováčci starší obsadila 10. místo z 22 závodnic a vyjela si své bodové maximum.

 

  

O víkendu to opět pro Pézetku cinkalo

O tomto víkendu jsme závodili na 3 zimních stadionech v republice. Z Roudnice nad Labem vezeme hned tři cenné kovy!
V kategorii Začátečníci 1 zvítězila Alex Kodedová a přiváží domů zlato,  stejné kategorii Anna Syrovátková obhájila stříbro! V kategorii Přípravka II. - prvky vyjela na své první závody Klára Svobodová, které se prvky moc povedly, a veze bronz! V kategorii Cvrček 2 přiváží 10. místo Nela Pešková. V též kategorii po pár chybičkách veze Sofie Šímová krásné 11. místo z 21 závodnic.

Dále jsme závodili na Velké ceně Icerinku v Praze. Ellen Kostečková v kategorii nováčci starší dívky veze krásné 10. místo ze 24 závodnic. V kategorii Žačky po nezdařeném krátkém programu zabojovala Karolína Humlová a veze domů krásné 29.místo ze 39 závodnic.  Celý den završila Natálie Šeba, která závodila až v Karviné v kategorii žačky mladší a přiváží bronz! Moc všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!

  

Pohárové soutěže krasobruslení za kladenské účasti

Pohárových závodů v Příbrami v Českém poháru ( nejvyšší soutěži v ČR - hodnocení ISU) se účastnily i dvě naše závodnice. V kategorii Nováčci starší svou volnou jízdu předvedla Ellen Kostečková (trenérka Natalie Eichenmannová), která z 18 závodnic skončila na krásném 8.místě. V kategorii Žačky vyjela Karolína Humlová (trenérka Nina Chernienko), která po pár chybičkách a především  velké nervozitě skončila na krásném 36. místě ze 42 závodnic. Oběma závodnicím moc gratulujeme a přejeme hodně sil do další práce.

   

 

 

O dušičkový víkend kraso sbíralo medaile a první závodní zkušenosti v zahraničí

O uplynulém víkendu naše krasobruslení vyjelo zostra k prvním závodům sezóny. Vše odstartovala ve středu 30.10. Ellenka Kostečková, který vyrazila po ranním tréninku ve Slaném (6.00-7.00) se svojí trenérkou Natalií Eichenmannovou na Slovensko na 12. ročník mezinárodního závodu Tirnavia Ice Cup. Jako jediná ve své kategorii reprezentovala Českou republiku. Tento týden se nezávodilo  pouze v Trnavě. V sobotu 2.11. se naše krasobruslařky účastnily Velké Ceny v Ústí nad Labem.V kategorii žačky mladší obsadila Natálie Šeba krásné 5. místo z 30 závodnic. V kategorii žačky nejmladší startovala Kateřina Horáková. V neděli 3.11. krasobruslařky závodily ve Dvoře Králové na Memoriálu Karla Diviše.  V katerogii Z1 Alexandra Kodedová vybojovala nádherné 2.místo. Ve stejné kategorii se předvedla Anna Syrovátková, která do Kladna přivezla bronz. V kategorii C2 Sofie Šímová vybojovala krásné 4. místo. Nela Pešková si zajela svoji premiéru. Po malé chybičce obsadila krásné 9. místo. Celý den završila Natálie Šeba, která v kategorii žačky mladší zvítězila a domů přivezla zlato. Všem závodnicím moc gratulujeme!

  

    

   

5.8.2019
 
V tomto týdnu je vidět na kladenském ledě i něžné pohlaví PZ, krasobruslařky, které již od července pilně trénují. Probíhá kladenské krasobruslařské soustředění, kterého se účastní i nejmenší krasobruslařky z předškolní přípravky. Dvoufázové tréninky jsou doplněny off-ice přípravou zaměřenou na balet, gymnastiku a atletiku. Závodní skupina trenérek Natalie Eichenmannové a Niny Chernienko se tento týden zaměřuje na nácvik volných jízd a krátkých programů. Od 17. srpna je čeká 1. kemp KKM Akademie v Mělníku, která vznikla společným úsilím předsedů krasobruslařských oddílů  Kladna, Kralup nad Vltavou a Mělníka.
 
Od září se mohou děti ve věku 3-5 let hlásit do krasobruslařské školičky bruslení. 
 
 
Náš oddíl krasobruslení se stal členem KKM Akademie. Jedná se o společný projekt oddílů krasobruslení HC PZ Kraso Kladno, TJ Kraso Kralupy nad Vltavou a Spolku bruslařů mělnických. Projekt je zaměřený na rozvoj a podporu talentované mládeže těchto 3 oddílů Středočeského kraje. 11 závodníků z našeho oddílu se účastní 1. společného soustředění projektu KKM Akademie v Mělníku. Bližší informace k projektu naleznete na  http://www.hcpzkladno.cz/kkmakademie/

 

 

Oddíl krasobruslení HC PZ Kraso Kladno v květnu 2019 registruje přes 30 nových dětí!

 

O nově příchozí děti se stará bývalá bulharská reprezentantka v krasobruslení Milena Marinovich Humlová, která děti učí první krůčky na ledě.
Pokročilejší děti pak trénuje trenérka Renata Ondrášková, která v oddíle působí od začátku jeho existence.
Závodní skupinu trénují trenérky Nina Chernienko a Natalie Eichenmannová. Nejen jejich svěřenkyně dělají radost celému oddílu v čele s předsedkyní Ladislavou Eichenmannovou. Právě ta navázala spolupráci s diplomovanou trenérkou krasobruslení PaedDr. Marií Sedláčkovou, která vyučuje na Fakultě tělesné výchovy a sportu specializaci krasobruslení a bruslení a je dlouholetou trenérkou krasobruslení v oddíle USK Praha, kde mezi její svěřenkyně patřila i naše trenérka Natalie Eichenmannová.

V letošní sezóně Karolína Humlová splnila výkonnostní testy pro svou kategorii, a v následující sezóně vyjede na závody Českého poháru v kategorii Žactvo, kde bude bojovat o nominaci na Mistrovství republiky.

V srpnu vyjede oddíl na soustředění pořádané v rámci klubů Kladno, Kralupy nad Vltavou a Mělník na soustředění s předsedkyní trenérsko-metodické komise paní Mgr. Monikou Škorničkovou.


Úspěchy v sezóně 2018/2019:

Roudnice na Labem:
3.místo - Ellen Kostečková, kategorie Nováčci mladší A
2.místo - Karolína Humlová, kategorie Žačky A
3.místo - Natálie Šeba, kategorie Žačky nejmladší A

Louny
1.místo - Natálie Šeba, kategorie Žačky nejmladší A

Poděbrady
3.místo - Kateřina Horáková, kategorie Nováčci starší C

Kralupy nad Vltavou
3.místo - Kateřina Horáková, kategorie Nováčci starší C

Litvínov
3.místo - Kateřina Horáková, kategorie Nováčci starší C

Nikolajka - Praha Smíchov
3.místo - Natálie Šeba, kategorie Žačky nejmladší A

Ostrov
2.místo - Kateřina Horáková, kategorie Nováčci starší C
2.místo - Ellen Kostečková, kategorie Nováčci mladší A
3.místo - Natálie Šeba, kategorie Žačky nejmladší A

 

Oddíl nabírá nové členy ve věku 3-7 let. Již nyní se můžete hlásit na emailu pzkraso@volny.cz. Najdete nás také na facebooku a instagramu.

 

 

Mikulášská nadílka nebude chybět ani u nás!!

V neděli 9.12. úvodní půlhodina tréninku bude zaměřena na předvedení závodních volných jízd. Následně na ledovou plochu mezi všechny krasobruslaře(i ty ze školičky) přibruslí pohádkové postavičky Mikuláše, Čerta a Anděla. Zcela určitě si nezapomenou nadílku.