1. adventní víkend přinesl uspokojení

O uplynulém víkendu jsme závodili po celé republice. Největší zastoupení měl náš oddíl v Chomutově.  Jako první se představila naše nejmladší závodnice Klára Svobodobá, která z kategorie Přípravka II přiváží 4. místo. Předvedla se také v kategorii Cvrček 1, což pro ni byla premiéra. Umístila se na 9. místě. V kategorii Cvrček 2 nám obrovskou radost udělala Sofie Šímová, která obsadila 3. místo z 24 závodnic. Ve stejné kategorii po skvělé volné jízdě se Nela Pešková umístila na 9. místě. V kategorii Benjamin 1 měly premiéru hned 3 naše závodnice. Polina Topolová se umístila na krásném 14. místě, Anna silná na místě 17. a Kateřina Vondříčková na 21. místě. Celý den v Chomutově uzavřela Ellen Kostečková, která z kategorie Nováčci starší veze stříbro.

Závodilo se také na Velké ceně USK Praha v Českém poháru. Velkou pochvalu si zaslouží Karolína Humlová, která po krátkém programu obsadila 17. příčku. Celkově se umístila na krásném 21. místě ze 41 závodnic.

Nejdelší cestu v sobotu urazila Natálie Šeba, která startovala až v Orlové. Po nepočítané choreografické sequenci obsadila krásné 8. místo z 25 závodnic.

Ellen Kostečková závodí v Českém poháru

Dnes závodila Ellenka Kostečková na Malé ceně Pardubic v Českém poháru. V kategorii Nováčci starší obsadila 10. místo z 22 závodnic a vyjela si své bodové maximum.

O víkendu to opět pro Pézetku cinkalo

O tomto víkendu jsme závodili na 3 zimních stadionech v republice. Z Roudnice nad Labem vezeme hned tři cenné kovy!
V kategorii Začátečníci 1 zvítězila Alex Kodedová a přiváží domů zlato,  stejné kategorii Anna Syrovátková obhájila stříbro! V kategorii Přípravka II. - prvky vyjela na své první závody Klára Svobodová, které se prvky moc povedly, a veze bronz! V kategorii Cvrček 2 přiváží 10. místo Nela Pešková. V též kategorii po pár chybičkách veze Sofie Šímová krásné 11. místo z 21 závodnic.

Dále jsme závodili na Velké ceně Icerinku v Praze. Ellen Kostečková v kategorii nováčci starší dívky veze krásné 10. místo ze 24 závodnic. V kategorii Žačky po nezdařeném krátkém programu zabojovala Karolína Humlová a veze domů krásné 29.místo ze 39 závodnic.  Celý den završila Natálie Šeba, která závodila až v Karviné v kategorii žačky mladší a přiváží bronz! Moc všem gratulujeme a děkujeme za reprezentaci!

Pohárové soutěže krasobruslení za kladenské účasti

Pohárových závodů v Příbrami v Českém poháru ( nejvyšší soutěži v ČR - hodnocení ISU) se účastnily i dvě naše závodnice. V kategorii Nováčci starší svou volnou jízdu předvedla Ellen Kostečková (trenérka Natalie Eichenmannová), která z 18 závodnic skončila na krásném 8.místě. V kategorii Žačky vyjela Karolína Humlová (trenérka Nina Chernienko), která po pár chybičkách a především  velké nervozitě skončila na krásném 36. místě ze 42 závodnic. Oběma závodnicím moc gratulujeme a přejeme hodně sil do další práce.

O dušičkový víkend kraso sbíralo medaile a první závodní zkušenosti v zahraničí

O uplynulém víkendu naše krasobruslení vyjelo zostra k prvním závodům sezóny. Vše odstartovala ve středu 30.10. Ellenka Kostečková, který vyrazila po ranním tréninku ve Slaném (6.00-7.00) se svojí trenérkou Natalií Eichenmannovou na Slovensko na 12. ročník mezinárodního závodu Tirnavia Ice Cup. Jako jediná ve své kategorii reprezentovala Českou republiku. Tento týden se nezávodilo  pouze v Trnavě. V sobotu 2.11. se naše krasobruslařky účastnily Velké Ceny v Ústí nad Labem.V kategorii žačky mladší obsadila Natálie Šeba krásné 5. místo z 30 závodnic. V kategorii žačky nejmladší startovala Kateřina Horáková. V neděli 3.11. krasobruslařky závodily ve Dvoře Králové na Memoriálu Karla Diviše.  V katerogii Z1 Alexandra Kodedová vybojovala nádherné 2.místo. Ve stejné kategorii se předvedla Anna Syrovátková, která do Kladna přivezla bronz. V kategorii C2 Sofie Šímová vybojovala krásné 4. místo. Nela Pešková si zajela svoji premiéru. Po malé chybičce obsadila krásné 9. místo. Celý den završila Natálie Šeba, která v kategorii žačky mladší zvítězila a domů přivezla zlato. Všem závodnicím moc gratulujeme!

5.8.2019

V tomto týdnu je vidět na kladenském ledě i něžné pohlaví PZ, krasobruslařky, které již od července pilně trénují. Probíhá kladenské krasobruslařské soustředění, kterého se účastní i nejmenší krasobruslařky z předškolní přípravky. Dvoufázové tréninky jsou doplněny off-ice přípravou zaměřenou na balet, gymnastiku a atletiku. Závodní skupina trenérek Natalie Eichenmannové a Niny Chernienko se tento týden zaměřuje na nácvik volných jízd a krátkých programů. Od 17. srpna je čeká 1. kemp KKM Akademie v Mělníku, která vznikla společným úsilím předsedů krasobruslařských oddílů  Kladna, Kralup nad Vltavou a Mělníka.

Od září se mohou děti ve věku 3-5 let hlásit do krasobruslařské školičky bruslení.

Náš oddíl krasobruslení se stal členem KKM Akademie. Jedná se o společný projekt oddílů krasobruslení HC PZ Kraso Kladno, TJ Kraso Kralupy nad Vltavou a Spolku bruslařů mělnických. Projekt je zaměřený na rozvoj a podporu talentované mládeže těchto 3 oddílů Středočeského kraje. 11 závodníků z našeho oddílu se účastní 1. společného soustředění projektu KKM Akademie v Mělníku. Bližší informace k projektu naleznete na  http://www.hcpzkladno.cz/kkmakademie/

Oddíl krasobruslení HC PZ Kraso Kladno v květnu 2019 registruje přes 30 nových dětí!

O nově příchozí děti se stará bývalá bulharská reprezentantka v krasobruslení Milena Marinovich Humlová, která děti učí první krůčky na ledě.
Pokročilejší děti pak trénuje trenérka Renata Ondrášková, která v oddíle působí od začátku jeho existence.
Závodní skupinu trénují trenérky Nina Chernienko a Natalie Eichenmannová. Nejen jejich svěřenkyně dělají radost celému oddílu v čele s předsedkyní Ladislavou Eichenmannovou. Právě ta navázala spolupráci s diplomovanou trenérkou krasobruslení PaedDr. Marií Sedláčkovou, která vyučuje na Fakultě tělesné výchovy a sportu specializaci krasobruslení a bruslení a je dlouholetou trenérkou krasobruslení v oddíle USK Praha, kde mezi její svěřenkyně patřila i naše trenérka Natalie Eichenmannová.

V letošní sezóně Karolína Humlová splnila výkonnostní testy pro svou kategorii, a v následující sezóně vyjede na závody Českého poháru v kategorii Žactvo, kde bude bojovat o nominaci na Mistrovství republiky.

V srpnu vyjede oddíl na soustředění pořádané v rámci klubů Kladno, Kralupy nad Vltavou a Mělník na soustředění s předsedkyní trenérsko-metodické komise paní Mgr. Monikou Škorničkovou.