Více jak 50 dětí si v sobotu přivstalo a přišlo si s námi zahrát hokej

I přes časný termín naší akce s názvem Pojď hrát hokej, si cestu na ČEZ stadion v Kladně našlo více jak padesátka dětí. Náš oddíl akci v rámci Týdne hokeje ČSLH pořádal již poosmé. Oproti předchozím 7 akcím se z důvodu rekonstrukce 1.plochy ČEZ stadionu celý program uskutečnil na 2.ploše ČEZ stadionu.

Pro děti, které ještě nevlastní hokejovou výstroj, byla otevřena půjčovna bruslí a helem. 

Na akci se zaregistrovalo celkem 28 úplných nováčků. 

Dětem se na ledě věnovali trenéři PZ, včetně olympijského vítěze Martina Procházky a bývalého kladenského kapitána Zdeňka Eichenmanna.

Celý průběh akce byl pod taktovkou trenéra SpS Jaroslava Rittiga, který kromě pohybových aktivit na ledě připravil pro všechny i 30minutovou off-ice průpravu. Tím rodiče získali úplný přehled o skladbě přípravy nejmenších dětí.

Informace týkající se klubu a projektu Pojď hrát hokej byly prezentovány během aktivit na ledě formou projekce na velkoplošné obrazovce s příslušným komentářem moderátora.

Od akce si slibujeme, že se díky informacím od zúčastněných znovu rozjede Kladenská školička bruslení a z ní se podaří odchovat další skvělé hokejisty, jimiž se Kladno celá léta může pyšnit.

Přijďte v sobotu 25. září v 8 hodin  na  2. plochu kladenského zimního stadionu  na akci Týden hokeje

V sobotu 25. září v 8 hodin budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou PZ Kladno  ve spolupráci s Českým hokejem pořádá na 2. ploše ČEZ stadionu  akci v rámci Týdne hokeje. Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spoustu zábavy!

Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in-line bruslení, vezměte je rovněž s sebou. Pokud nedisponujete bruslemi a helmou, můžete se obrátit na Jaroslava Rittiga (tel.: +420 734 130 246) nebo p. Janu Lokvencovou (tel.: +420 736 607 854) s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě. Zároveň prosím sledujte aktuální proti epidemická opatření a přijďte na akci vybaveni v souladu s platnými nařízeními.

 

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím. Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

 

Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravena ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého hokeje (Český svaz ledního hokeje z. s.), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje značky CCM. Více informací o příspěvku na první hokejovou výstroj najdete zde.

 

Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná poosmé po celé České republice a celkově už podeváté. Díky dosavadním ročníkům získalo první zkušenost s ledním hokejem 30 000 dětí. Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz v sekci Týden hokeje.