fotogalerie: https://www.rajce.net/a18217931

Pojedenácté akce Pojď hrát hokej s Pézetkou - 58 dětí, 38 nově registrovaných

V sobotu 26.11.2022 nenechalo 58 dětí své rodiče, babičky a dědečky přispat a již před 8. hodinou ranní všichni zavítali na ČEZ stadion Kladno, kde Hokejový klub Pracovní zálohy Kladno pořádal  v pořadí již 11. akci  s názvem Pojď hrát hokej v rámci Týdne hokeje ČSLH.  Akce se vrátila na opravenou 1. plochu ČEZ stadionu. Tváří akce byl kladenský odchovanec, olympijský vítěz, hokejový expert a trenér juniorů PZ Martin Procházka. Mnozí si tentokrát mohli jeho obličej zaměnit s jistým trenérem ze seriálu Lajna, jelikož Martin Procházka letos podpořil charitativní akci Movember. Z celkového počtu 58 dětí se nově registrovalo 38  dětí prostřednictvím online registrace. Každý zaregistrovaný obdržel samolepku na helmu a dárky od ČSLH. Na kostce nad ledem byla pouštěna komentovaná prezentace, během které se rodiče dozvěděli o výhodách jak následné registrace u ČSLH, tak především o výhodách a možnostech při zaregistrování dítěte do  klubu Pracovní zálohy Kladno, který v prosinci slaví 70. výročí svého založení. Během hodinového pobytu na ledě si  úplní začátečníci vyzkoušeli první krůčky na ledě., pokročilejší zábavnou formou pilovali bruslení a obratnost na ledě a ti pokročilí předvedli ukázkový trénink 2. třídy klubu. Před koncem akce téměř většina úplných začátečníků byla schopna přejet kluziště bez pomoci hrazdiček. Na závěr proběhlo tradiční společné focení, při kterém trenéři s dětmi hlasitě pozdravili všechny přítomné v hledišti, mezi nimi byl i prezident PZ, bývalý reprezentant a mistr světa z roku 1985 Vladimír Kameš. Odměnou trenérům za jejich práci na ledě bylo, že  děti už na střídačce rodičům hlásily své dojmy, jak se jim na ledě líbilo  a že přijdou v pondělí na školičku bruslení, kterou klub pořádá pod názvem Kladenská školička bruslení společně s druhým kladenským klubem.

 

Přijďte 26.11. v sobotu v 8.00 hodin na ČEZ stadion v Kladně na akci Týden hokeje

V sobotu 26.11. od 8 hodin  budou mít všechny děti bez rozdílu dovednosti bruslení jedinečnou možnost vyzkoušet si zdarma, jaké to je být hokejistou. Hokejový klub Pracovní zálohy ve spolupráci s Českým hokeje m pořádá na ČEZ stadionu akci v rámci Týdne hokeje.

Kromě zážitku v podobě prvních krůčků na ledě si každé dítě navíc s sebou domů odnese zajímavý hokejový dárek. Přijďte si vyzkoušet lední hokej a zažijte spou stu zábavy! Co všechno je potřeba si na akci přinést? Stačí jen brusle, helma a rukavice (postačí i lyžařská helma a rukavice). V případě, že máte doma chrániče loktů a kolen pro in - line bruslení, vezměte je rovněž s sebou.

Pokud nedisponujete bruslemi a h elmou, můžete se obrátit na p. Rittiga (tel.: 734 130 246, info@hcpzkladno.cz) s dotazem na možnost zapůjčení vybavení přímo na místě.

Týden hokeje je série sportovních akcí pro děti ve věku 4 – 8 let a jejich rodiče, kterým se naskytne unikátní příležitost seznámit se s hokejovým prostředím.

Pro děti je připraven zábavný program na ledě i mimo něj, rodiče zde získají podrobné informace o tom, co obnáší mít doma malého hokejistu a jaký je přínos ledního hokeje pro fyzický a osobnostní rozvoj dětí.

Pro účastníky Týdne hokeje je pak připravena ještě další výhoda. Každé dítě, které se na akci přihlásí do projektu Pojď hrát hokej a klub ho následně zaregistruje do Českého hokeje (Český svaz ledního hokeje z. s.), získá poukaz v hodnotě 1500 Kč na nákup hokejové výstroje.

Více informací o příspěvku na první hokejovou výstroj najdete zde . Akce Týden hokeje se v rámci projektu Pojď hrát hokej koná po desáté po celé České republice a celkově už po jedenácté . Díky dosavadním ročníkům získalo první zk ušenost s ledním ho kejem 3 7 000 dětí. Více informací najdete na www.pojdhrathokej.cz v sekci Týden hokeje.